Sõna gado tõlge portugali-ungari

  • haszonállat
  • állatállományírásban. - (LT) Az éghajlatváltozás hatással lehet a mezőgazdaságra: vízhiány alakulhat ki, új betegségek jelenhetnek meg, az állatállomány számára túlzott hőség állhat be. As alterações climáticas podem afectar a agricultura: pode haver escassez de água, podem surgir novas doenças e ocorrer um aquecimento excessivo do gado. Az EU állatállomány termelése erősen függ a szójababból, kukoricából és más terményekből származó állati takarmány importjától. A produção de gado na UE está altamente dependente das importações de alimentos para animais derivados da soja, milho e outras culturas. Az európai uniós tagállamok közül Romániának van a legnagyobb számú birkaállománya, azonban az állatállomány több mint 40%-kal csökkent. A Roménia tem o quinto maior número de cabeças de gado ovino entre os Estados-Membros da União Europeia, mas esse número caiu mais de 40%.
  • birkaAz európai uniós tagállamok közül Romániának van a legnagyobb számú birkaállománya, azonban az állatállomány több mint 40%-kal csökkent. A Roménia tem o quinto maior número de cabeças de gado ovino entre os Estados-Membros da União Europeia, mas esse número caiu mais de 40%.
  • jószág
  • marhaHogyan történhet ez meg abban az EU-ban, amely oly elkötelezetten segíti a mezőgazdasági termelést, mind a növénytermesztést, mind a marha és egyéb állatok tartását? Como pode isso acontecer numa União Europeia tão favorável à produção agrícola, tanto em termos de culturas vegetais, como em relação ao gado e outros animais de criação?

Populaarsed tõlked

Parimad sõnaraamatud

Sõnaraamat

Tõlked soome keelest inglise keelde, rootsi keelest soome keelde ja üle 20 teise keelde

Sõnaraamat on tasuta internetsõnaraamat. Tõlked üle 20 keeles. Kasuta arvutil, telefonil või tahvelarvutil!

Kasutustingismused   Küpsised   Võta ühendust

In EnglishAuf DeutschEn españolPå svenskaSuomeksi

Mindmax
Sisu põhineb Wiktionaryn artiklitele.
Materjal on kasutatav Creative Commons Attribution-ShareAlike lisentsiga.
© 2004-2024 Sõnaraamat